Spa Aktiviteleri

Kese Köpük Özgül Termal

3928-05032013185224-IMG_0062

 

SPA Aktiviteler Özgül Termal

Zihninizi ve bedeninizi yenileyerek canlılık ve hayat kazanın.
Toplam 15.560 m2 kullanım alanlı SPA ve Su aktivitelerinin toplandığı SPA merkezimiz, bay ve bayan misafirlerimiz için ayrı bölümlerde olmak üzere; 463 m2’lik Kapalı Havuz, 213 m2’lik Açık Havuz, 100 m2’lik Kapalı Kaydırak Havuzu, 49 m2’lik Mağara Havuzu, 46 m2’lik Termal Havuz, 12 m2’lik Jakuzi, Türk Hamamı, Rustical Sauna, Bio Sauna, Buhar Odası, Tuz Odası, Kar Çeşmesi, Tepideryum, Macera duşları, Soyunma-Giyinme Odaları, Dış alan Fitness ve Vitamin Cafe ile yaşam kalitenizi arttırıyor.

Termal Suyumuz Özgül Termal

TIBBI DEĞERLENDİRME KURULUNUN DEĞERLENDİRME RAPORU

1.Kaynak Adı: Afyonkarahisar İli, İhsaniye İlçesi, Yaylabağı Kasabası, Özgül Termal Tesisleri suyu

2.Değerlendirme Tarihi: 27.ŞUBAT.2012

3.Analiz Raporuna Göre Doğal Tedavi Unsurunun Niteliğinin Tanımlanması: (Suyun / peloidin tanımı): T.C. Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığının 31.01.2012 gün ve 2808 protokol nolu analiz raporu ile TAEK Sarayköy Nükleer Araştırma ve Eğitim .Merkezi’nin 30.01.2012 gün ve SD12000171 sayılı raporuna göre toplam mineralizasyonu 4455 mg/Lt., kaynak çıkış sıcaklığı 72 0C olan mineralli su.

4.Niteliğine Göre Doğal Tedavi Unsurunun Tıbbi Balneolojik Tanımlanması: Alınan örnek 4455 mg/Lt. toplam mineralizasyona sahip, florürlü (2,65 mg/Lt.), sodyumlu (1017 mg/Lt), bikarbonatlı (3002 mg/Lt.) karışık nitelikli mineralli sudur. Tamamlayıcı tedavi unsuru olarak hekim kontrolünde uygun sıcaklığa getirilerek banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında kullanılabilir niteliktedir. Seçilmiş olgularda mide barsak sisteminin fonksiyonel rahatsızlıklarında, hekim kontrolünde ve tanımlanmış kür süresi boyunca olmak şartıyla içme kürlerinde kullanılabilir.

Tuz Terapisi Özgül Termal

TUZ TERAPİSİ (HALOTERAPİ)

Geçmişi antik çağlara kadar dayanan Tuz Terapisi günümüzde yaşam kalitesini arttırmaya yönelik uygulanan doğal bir terapi yöntemidir. Tuz Terapisi, doğal tuz madenlerinin mikro kliması sağlanarak, solunum yollarını rahatlatan; alerji, astım ve kulak-burun-boğaz ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan bir terapi yöntemidir. Tuz Terapisi; yer, tavan ve duvarların doğal tuzlarla kaplı olduğu Tuz Odasında gerçekleşir. Havaya çok ince öğütülmüş Himalaya Tuzu püskürtülerek mikrop ve alerjenlerin olmadığı steril, rahatlatıcı ve negatif iyonlu bir ortam sağlanır.

Neden Himalaya Kristal Tuzu?

Yapılan en son bilimsel araştırmalara göre, insan sağlığı için en kaliteli tuzun Himalaya Kristal Tuzu olduğu öğrenilmiştir. Hücre zarından kolaylıkla girebilidigi için, Himalaya Tuzu vücudun mineral eksikligini tamamlamaya yardımcı olur. Tuz Odasında kullanılan tuzlar yüksek mineralli tamamen doğal Himalaya Tuzlardır. Halotherapy, solunum yollarınızı polen gibi alerjenlerden ve tütün dumanının kalıntılarından arındırır. Ciğerlerimizde oluşan bakteri ve mikropları yok ederek enfeksiyon riskini azaltır. Solunum yollarında sağladığı rahatlatıcı etki sayesinde uykusuzluk, stres ve konsantrasyon bozukluğu gibi sorunlarınızın ortadan kalkmasına da yardımcı olur. “Tuz Terapisi aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve hastalıklara karşı direncimizi yükseltir. 7 ila 12 seans sonunda faydalarını yaklaşık 6-12 ay süresince hissetmeye devam ederiz”. New England Journal of Medicine, 2006.

Halo Therapy’nin başlıca faydaları aşağıda listelenmiştir.

1. Sık görülen viral enfeksiyonlarda, öksürük ve soğuk algınlığında
2. Astımda
3. Kronik KBB (kulak-burun-boğaz) hastalıklarında
4. Bronşitte, sinüzitte
5. Sık görülen kulak enfeksiyonlarında
6. Alerji kaynaklı cilt sorunlarında
7. Egzama ve deri iltihabında
8. Sedef hastalıklarında
9. Uykusuzlukta
10. Eklem ağrıları ve artritte

Hangi durumlarda tuz terapisi tavsiye edilmez?

1. Ateşli enfeksiyonlarda
2. Kanserli hastalarda
3.Tüberküloz geçirmiş veya geçirmekte olan hastalarda
4. Kalp yetmezliği olan hastalarda

Yorum Yap

Yorum Yapıldı

parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher moncler outlet moncler outlet online peuterey outlet peuterey outlet online parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher moncler sito ufficiale moncler sito ufficiale outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online