Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Bölgesel Havalimanı Hizmete Açıldı.

Written by  //  19 Aralık 2012  //  Haberler  //  No comments

zafer hava alanıUlaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’de tamamı, sıfırdan yap-işlet-devret modeli ile yapılan bir havalimanıdır. Burada bir ilki başardık. 3,5 milyon metrekare yeşil alan üzerinde yapılmakta. İlk defa bütçeden kaynak aktarmadan yaptırdığımız bir havaalanı” diye konuştu.
Zafer Havalimanı projesi ile Kütahya-Afyon ve Kütahya-Uşak yollarında da çalışmaların devam ettiğini ve şehirlerin yapılan yollarla birbirlerine yakınlaştığını kaydeden Bakan Yıldırım, “Zafer havaalanı projesi ile birlikte aslında bir güzel iş daha yapıyoruz. Altıntaş üzerinden Kütahya-Uşak yollarını yakınlaştırıyoruz. Normalde Kütahya-Uşak mesafe olarak uzak ama yapılan çalışmalarla mesafeleri kısaltıyoruz. Yani bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz. Yolun maliyeti de havaalanı maliyeti kadar. Çalışmalar Zafer Havaalanı ile eş zamanlı olarak bitecek” dedi.

Zafer Havaalanı Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya’ya hizmet edecek nitelikte tasarlanmıştır.

Zafer Havaalanı adresi: Alibey köyü Altıntaş İlçesi Kütahya

Yorum Yap

Yorum Yapıldı

parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher moncler outlet moncler outlet online peuterey outlet peuterey outlet online parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher moncler sito ufficiale moncler sito ufficiale outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online